RENKLENDİR HAYATINI KURUMSAL SAYFASINA, HOŞGELDİNİZ !

İptal & İade Koşulları

 

İptal ve İade Koşullarımız

www.renklendirhayatini.com' dan verdiğiniz siparişlerinizin tümü siz müşterilerimize kargo aracılığı ile gönderilmektedir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Siparişleriniz ortalama 3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargoya teslim edilir. Kargoya verilen siparişle ilgili tarafınıza mail gönderilerek siparişinize ait kargo referans numarası belirtilmektedir. Pazar günleri kargo firmalarının çalışmamasından dolayı teslimat yapılmamaktadır.


Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?


Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister , ancak hassas olan bir konu vardır . Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. 


İade Şartları

İade işlemleri site üzerinden yapılmamaktadır.

 

İade yapılacak ürün 7 iş günü içerisinde 0850 840 41 41 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak veya 0545 450 41 41 numaralı whatsapp hattımızdan yazılı olarak belirtilerek yapılmaktadır. Bu süre sonunda yapılan iade talepleri karşılanmamaktadır.

 

Ürün kargoda zarar görmemesi için teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir.

 

Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir. Zarar gören ürünler iade kapsamı dışındadır.

İade edilecek ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İade işlemlerinde müşteri temsilcimiz kargoyu uygun fiyatlı gönderebilmeniz için tarafınıza kargo kampanya kodu iletecektir bu kod ile kargoyu çok uygun fiyata gönderebileceksiniz, iade edilen ürünler tarafımıza ulaştığında gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra iade koşullarına uymayan bir durum yoksa ürün tutarı kargo ücreti düşülerek işlem yapmış olduğunuz kartınıza 1 hafta içerisinde yapılmaktadır.

 

Kişiye özel üretilen ürünlerde,  ( isimli ürünler, isimli sticker, isimli buzdolabı ve bulaşık makinesi kaplama folyosu) ve Yer Kaplama Ürünlerinde İade yapılmaz.

Ürünün faturası kurumsal firma adına düzenlenmiş ise  iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İade Faturası’ kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

NOT: İade işlemler ürün elimize ulaştıktan sonra tarafınızla iletişime geçilerek yapılır.
 


İade İşlemlerinizin Gerçekleşmesi;

İade ürünleriniz elimize ulaştığında iade işleminiz müşteri temsilcimiz tarafından size ulaşılarak yapılır. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade edilen tutarın ekstrenize artı bakiye olarak yansıma süresi kredi kartlarında  7 iş günü banka kartlarında ise 14 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Aynı gün yapılan iptal işlemleri sipariş iptal olduğundan aynı gün içerisinde tutar iptal olur. www.renklendirhayatini.com ’un bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.